FILIP POLC

Position
Dizajnér areálov a tratí
Osobný tréner
Majster Sveta v mestských zjazdoch
Majster Európy v zjazde
Social

biography

Svetový šampión v mestských zjazdoch na bicykli:„ Na bicykloch jazdím od raného detstva. Začínal som s trialom keď som mal 4 roky a neskôr som pretekal BMX. Tu som sa naučil ovládať svoj bike vo väčšej rýchlosti, prekonávať prekážky a prechádzať zákruty. Povedal by som , že tu som nabral všetky potrebné návyky, ktoré som neskôr zúžitkoval aj pri ďalších disciplínach a čerpám z nich dodnes.

Pumptrack je akási zmenšenina BMX dráhy, kde už aj tie najmenšie deti na odrážadlach a mini bicykloch vedia prísť na to, ako využívať zotrvačnú energiu a ako sa bez šliapania do pedálov zrýchľovať pri prejazde vĺn a klopených zákrut.
Popri tomto zábavnom jazdení, ktoré buduje praktické technické návyky, rozvíjame aj celkovú kondíciu.
Výhodou pumptracku je, že hladký povrch trate umožňuje jazdu aj na kolobežke, skejtborde i korčuliach.
Preto môžem povedať, že jazda na Pumptracku, je tým najlepším základom pre pohyb detí i dospelých, kde sa zábavnou formou naučia dôležité zručnosti na celý život.
Dúfam, že sa nám v spolupráci s kompetentnými a partnermi podarí takúto Pumptrackovú dráhu umiestniť do každého mesta, aby sme tak umožnili rozvoj kolesových športov po celom Slovensku a tým aj prispeli k celkovému zdravšiemu životnému štýlu .