Radosť na kolesách

Úsmev na tvári, smiech, a nekončiaca zábava. Keď to spojíte s aktívnym pohybom a časom stráveným na čerstvom vzduchu je jasné, že ide o niečo výnimočné. Ale o čo? No predsa o projekt Deň na kolesách pre detské domovy!

Spolu s našimi partnermi (bez ktorých by to nebolo možné), sme sa rozhodli vytvoriť deťom z detských domov spomienky, na ktoré len tak nezabudnú. Na čarovnom mieste – Tajov pri Banskej Bystrici, sme pre ne vyskladali modulárnu pumptrackovú dráhu, na ktorej sa v priebehu piatich dní vystriedali desiatky detí. Spolu s Filipom Polcom to poriadne rozpumpovali. Zaujíma vás ako sme tieto dni spoločne trávili?

Jeden deň = množstvo spomienok

Po výdatných raňajkách nasledovala malá rozcvička. Pred tým, ako sa pustili do zdolávania trate bolo potrebné sa nie len zahriať, ale tiež potrénovať stabilitu tela. Ako prípavu sme  použili slackline – natiahnuté lano, na ktorom naozaj nie je jednoduché sa udržať. Detská to ale zvládli perfektne. Potom im už nič nebránilo nasadiť si prilby, zobrať si kolobežky či bicykle a naskočiť na dráhu. Hoci sa do pumpovania pustili s odhodlaním, veľmi rýchlo zistili, že to nebude také jednoduché. Náš tím, na čele s Filipom ich postupne viedol k vylepšeniu techniky tak, aby ich časy v poobednej súťaži boli čo najlepšie. Okrem toho sa priučili aj základným všeobecným zručnostiam, ku ktorým bezpochyby patrí výmena duše alebo opravenie defektu.

Tri, dva, jeden … ŠTART!

Ak si myslíte, že toto všetko nie je možné zmestiť do jedného dňa, tak sa mýlite. My sa totiž ešte len rozbiehame. A to doslova. Po obede sme odštartovali súťažné jazdy. Menšie deti jazdili na dve kolá, väčší chalani dokonca na tri, počas ktorých mali možnosť predviesť, čo doobeda natrénovali. Kým sme porovnali všetky súťažné časy, deti si užívali zábavný program v priestoroch jedálne. A je to tu! Ako to už pri súťaži býva, vždy je niekto, prvý a niekto musí byť aj posledný. Na každého ale čakali skvelé ceny a večer tak do postele všetci popadali ako víťazi!

Detskú radosť a zážitky je veľmi ťažké opísať slovami. Každý deň sme sa preto rozhodli premeniť na živé spomienky v podobe videa. Pozrite si krátke zostrihy:

1.deň – Deň na kolesách pre detské domovy – SOFTIP

2.deň – Deň na kolesách pre detské domovy – ATOS

3.deň – Deň na kolesách pre detské domovy – SOFTEC a AEGON

4.deň – Deň na kolesách pre detské domovy – ISTP.SK a INTERWAY

5.deň – Deň na kolesách pre detské domovy – ISTP.SK a SEVITECH

Poďakovanie

Ako sme už spomenuli, nič z tohto by nebolo možné, nebyť našich partnerov. Veľká vďaka preto patrí spoločnostiam ATOS, SOFTEC, AEGON, ISTP.SK, SEVITECH a INTERWAY, ktorých táto myšlienka pomoci nadchla rovnako ako nás a pričinili sa o jej naplnenie. Rovnako tak všetkým detskám, ktorých radosť a nadšenie je silnou motiváciou pre nás tento projekt aj naďalej organizovať. Po úspešnom druhom ročníku sa tak už teraz tešíme na to, čo prinesie rok 2018.