Pumptracková dráha na Zochovej Chate otvorená!

Sme veľmi radi, že sa nám v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom a mestom Modra podarilo vybudovať skvelú pumptrackovú dráhu v krásnej prírode Malých Karpát. Zochova Chata sa tak stala nie len miestom, kde si môžete oddýchnuť a načerpať novú energiu, ale tiež miestom, kde sa môžete poriadne napumpovať.

Pre koho je dráha určená?

Veľkou výhodou tohto športu je, že ho môže vyskúšať každý. Pumptracková dráha je skvelá pre väčšinu kolesových športov – bicykle, kolobežky, skejtboardy či kolieskové korčule. Deti od 2,5 – 3 rokov ju bezproblémov zvládnu na svojich odrážadlách. Netreba sa báť ani o ich bezpečnosť. Dráha je vytvorená na mieru tak, aby ju zvládol každý. Začiatočníci či mierne pokročilí jazdci si môžu trénovať stabilitu a techniku. Poriadne vyblázniť sa tu ale dokážu aj profesionálni jazdci. Koniec koncov ide najmä o zábavu spojenú so športom, ktorým dokážete rozhýbať všetky svoje kosti a zapracovať na kondícii.

,,Keď budeš jazdiť na pumptracku, tak určite posilníš celé svoje jadro – stabilizačné centrum, pretože možno to na prvý pohľad vyzerá jednoducho, ale pumpuješ pri tom všetky svaly na tele.“ (Filip Polc)

V areáli sa môžeš tešiť na:

  • trať dlhú 113,6 metra s radom skokov
  • výškové rozdiely od 0,00 až +1,20 metra
  • pravidelné podujatia organizované prevádzkovateľom areálu EXTREME SPORT FABRIK
  • stretnutie s Filipom Polcom, profi jazdcom, ktorý areál využíva nie len na organizáciu podujatí, ale tiež na svoje vlastné tréningy

Jazda na pumptrackovej dráhe má svoje špecifické pravidlá. Zvládnutie správnej techniky si vyžaduje poctivý tréning. Svoju rýchlosť nezvyšujete šľapaním do pedálov alebo odrážaním sa. Všetko je to o koordinácii pohybov tela hore a dole. Pozrite si ako vyzerá takáto pumpovačka vo videu z otvárania tohto jedinečného areálu.

Areál je prístupný širokej verejnosti každý deň v čase od 8:00 hod. do 20:00 hod. Základnou výbavou každého jazdca je ľubovoľný kolesový prostriedok, prilba a odhodlanie. Tešíme sa na vašu návštevu!