13-14.6.2020 Modra, Piesok ( Zochova chata)

Sezóna 2020 neodštartovala tradične.
 Kvôli „korona obmedzeniam  “ boli všetky športoviská zatvorené a teda aj obľúbený areál Bikepark Pumprack  na Zochovej chate.
Nastastie sa situacia zlepšila , obmedenia sa uvoľnili a mohli sme tak oficiálne zahájit novú sezónu. Sobotňajší program začal voľnými tréningami s majstrom sveta v mestských zjazdoch Filipom Polcom a  pod dohľadom inštruktorov. Krásny horúci slnečný deň nám robil úsmev na tvári a mladí športovci si to mohli naplno užívať na dráhe. Kratko po 10 hodine sme privítali predsedu BSK Juraja Drobu a primátora mesta Modra a spoločne s Filipom Polcom predniesli zopár slov o ich spolupráci a význame  pumptracku v tejto nádhernej turistickej oblasti. Potom symbolickou jazdou oficiálne otvorili sezónu. Filip pritom ukázal svoje zručnosti na bicykli a potom  už bol čas na zdokonaľovanie jazdy detí, ale aj ich rodičov , ktorí si tiež mohli požicať bicykel alebo kolobežku z Filipovej požičovne. Každý, kto to skúsil zistil , že jazda je  fyzicky náročná a aj koľko svalov človek precvičí pri tak jednoducho vyzerajúcej jazde.

 

www.pixabay.com

Pretek

Nedeľňajší program začal opät tréningami, účasť sa nám zvýšila aj preto, lebo nás poobede čakali preteky na odrážadlách, kolobežkách a bicykloch. Od 2 – ročných malých nadejí až po pretekárov zo severného Slovenska, Rakúska aj Čiech. Na štart sa postavilo viac ako 60 jazdcov (ročníky 1982 až 2018) . Každý mal možnosť ukázať svoju najlepšiu meranú jazdu. Mladšie ročníky absolvovali 2 okruhy a tí starší 3, čo už bol poriadny zaberák . Diváci aj rodičia mali možnosť vidieť svoje ratolesti v maximálnom nasadení , pod tlakom pretekárskej atmosféry a za silného povzbudovnia sa vyhecovali k parádnym výkonom. Rýchlosť, ktorú dosahovali pumpovaním ( bez šliapania do pedálov), bola naozaj vysoká a sem tam už aj psychika komplikovala jazdu. Deti to však bravúrne zvládli, nikto sa nezranil, ba ani nespadol. Tesne pred búrkou sme stihli vyhlásiť výsledky. Tí najrýchlejší sa postavili  na stupienky pre víťazov, získali balíčky s výhrami a trofej.

 

Na záver im Filip Polc poprial veľa šťastia a namotivoval ich pre novú výzvu, ktrorou sú účasť na  majstrovstvách sveta v novej disciplíne PUMPTRACK ( od 2019 ) , ktorá je už oficiálne súčastou medzinárodnej únie  cyklistiky UCI.
Ďakujeme Filipovi Polcovi,  Bratislavskému samosprávnemu kraju, mestu Modra, organizátorom , dobrovoľníkom a všetkým čo sa zúčastnili . Veríme, že budovanie pumptrackových dráh a organizácia takýchto podujatí prispejú k rozšíreniu možností športovania detí,ktoré ich naozaj baví,  ale aj k tomu , aby sme niekedy v budúcnosti videli na slovenskom pretekárovi dúhovy dres aký získal aj Peter Sagan.

www.facebook.com/pumptrackslovakia

#pumptrackslovakia #bezpecnajazda #filippolc